گزارش روز بازار1402/12/08
سه شنبه 8 اسفند 1402 گزارشات

گزارش روز بازار1402/12/08

 
 
 
     
 
 

 

ارزش معاملات بازار سرمایه امروز ۸ اسفند ۱۴۰۲ به ۳ هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان رسید.

به گزارش نبض بازار ، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه ۸ اسفند با کاهش چهار هزار و ۳۲ واحدی که معادل ۰.۲ درصد این شاخص است، روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در سطح دو میلیون و ۴۵ هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، اما قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نزول شدیدتری را به خود دیدند؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز سه هزار و ۲۴۳ واحد که معادل ۰.۴۶ درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح ۷۰۹ هزار و ۲۲۷ واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را سه هزار و ۴۱۹ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

تراز ورود و خروج پول حقیقی مانند روند روز معاملاتی گذشته، در روز جاری هم منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود ۲۴۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، این است که تا لحظه تنظیم این گزارش حدود ۳۰۰ میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است.

در جریان معاملات امروز سه سهم بیوتیک، سصف‌ها و کساپا بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های شستا، خودرو و وبملت به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

پارسیان با افزایش ۶.۹۹ درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، سدشت نیز با افت ۶.۹۹ درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های سمگا، خودرو و فزر تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های سمگا، پارسیان و مادیرا ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلتر‌های بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نماد‌های سصفها، کاما و بپاس خارج شده است.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های ثشرق، وپارس و ملت رقم خورد. همچنین کرماشا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد فسبزوار بود.

نظرات کاربران

ارسال نظرات